Dažniausios plaukų priežiūros klaidos. Kaip jų išvengti?
   07/02/2024 16:35:54    0 Kometarai
Dažniausios plaukų priežiūros klaidos. Kaip jų išvengti?

Mūsų plaukai kiekvieną dieną susiduria su tam tikrais iššūkiais, daugumą kurių, sukelia žalingas aplinkos poveikis (tarša, UV spinduliuotė, temperatūros pokyčiai ir t.t.) turintis neigiamą įtaką plaukų struktūrai ir bendrai sveikatai. Tačiau ne ką mažiau reikšmės jų būklei turės ir naudojama kosmetika, pavyzdžiui, plaukų kondicionieriai bei kiti žmogaus plaukų priežiūros įpročiai.

Šiame straipsnyje – apie dažniausiai daromas plaukų priežiūros klaidas ir kaip jų išvengti.

Dažniausios plaukų priežiūros klaidos

Pernelyg dažnas plaukų plovimas

Daugelis mano, kad plaukus plauti kasdien – įprasta higienos dalis, tačiau pernelyg dažnas to darymas gali pradėti naikinti natūralius aliejus, kurie saugo plaukų struktūrą ir drėkina galvos odą. Specialistai rekomenduoja plauti plaukus kas 2-3 dienas, priklausomai nuo jų tipo, galvos odos būklės ir kitų ypatybių.

Riebiai galvos odai, kaip pavyzdys, gali prireikti šiek tiek dažnesnio plovimo, tačiau visada reikėtų naudoti švelnias plaukų priežiūros priemones.

Netinkamas šampūnas ir kondicionierius

Pasirinkus netinkamą šampūną ar kondicionierių, galima patirti daug nemalonių padarinių – nuo dažno galvos odos dirginimo iki plaukų lūžinėjimo. Svarbu rinktis produktus, kurie atitinka jūsų plaukų tipą ir specifines problemas.

Pavyzdžiui, jei turite sausus ir pažeistus plaukus, ieškokite drėkinamųjų ir atstatomųjų produktų.

Netinkamas plaukų formavimo įrankių naudojimas

Plaukų džiovintuvai, tiesintuvai ar elektriniai suktukai yra naudojami beveik kiekvienos moters, tačiau jei juos į priežiūros rutiną įtrauksime neapgalvotai, galime smarkiai pakenkti plaukams.

Svarbu visada suteikti plaukams tinkamą apsaugą nuo karščio poveikio ir apskritai, svarbu stengtis naudoti tokius įrankius ne dažniau nei kelis kartus per savaitę.

Dažnos cheminės plaukų procedūros

Nors plaukų dažymas ar cheminis tiesinimas yra greitos ir efektyvios procedūros juos pagražinti, jos gali neigiamai veikti bendrą plaukų sveikatą, ypač jei yra taikomos dažnai.

Jei norite atlikti tokią cheminę procedūrą savo plaukams, būtinai kreipkitės į patyrusius specialistus ir nepamirškite naudoti atkuriamųjų plaukų kaukių.

Nepakankamas plaukų drėkinimas

Plaukai, kaip ir oda, reikalauja tinkamo drėkinimo. Sausi plaukai tampa sausi, silpni ir kur kas labiau linkę lūžinėti.

Drėkinamųjų kaukių ir aliejų yra naudojimas būtinas, ypač žiemą ir vasarą, kai plaukai yra veikiami labai nepalankių oro sąlygų.

Kaip teisingai rūpintis plaukais?

Teisinga plaukų plovimo technika

  1. Švelnus masažavimas: Plaukus plaukite švelniai masažuodami juos šampūnu, stenkitės jų pernelyg stipriai netrinti, kad išvengtumėte pažeidimų.
  2. Vandens temperatūra: Naudojamas vanduo turėtų būti šiltas, bet ne per karštas, kad būtų mažiau dirginami plaukai ir galvos oda bei nebūtų išplaunama pernelyg daug natūralių aliejų.
  3. Tinkama šampūno aplikacija: Įtrinkite šampūną į plaukus dalimis, pradedant nuo šaknų iki plaukų galiukų, kad užtikrintumėte tolygų produkto paskirstymą.
  4. Venkite šiurkščių judesių: Netrinkite plaukų ar galvos odos pernelyg smarkiai, kad jų nepažeistumėte.
  5. Nuplovimas ir kondicionavimas: Kruopščiai išplaukite šampūną, kad neliktų jo likučių, o baigdami naudokite kondicionierių plaukų suminkštinimui ir apsaugai.

Tinkamos mitybos ir gyvensenos įtaka plaukų sveikatai

AspektasRekomendacija
Omega-3 riebiosios rūgštys Omega-3 riebiosios rūgštys yra esminės uždegimus mažinančios medžiagos, kurios taip pat gali skatinti plaukų augimą. Įtraukite į savo dietą daugiau žuvies, ypač lašišą ar skumbrę, kurios yra puikus omega-3 riebiųjų rūgščių šaltinis. Taip pat neignoruokite ir augalinės kilmės šaltinių, tokių kaip linų sėmenys, čija sėklos ar riešutai (pvz.:graikiniai riešutai), kurie taip pat gali praturtinti mitybą šiomis vertingomis rūgštimis.
Baltymai Baltymai yra plaukų struktūros pagrindas, kadangi plaukai yra iš esmės sudaryti iš keratino, vieno iš pagrindinių baltymų tipų mūsų organizme. Svarbu užtikrinti, jog gaunate pakankamai baltymų iš įvairių šaltinių, kad palaikytumėte sveiką plaukų augimą. Mėsa, žuvis, kiaušiniai ir pieno produktai yra puikūs gyvulinės kilmės baltymų šaltiniai. Vegetarams ir veganams rekomenduojama į mitybą įtraukti įvairius ankštinius augalus, tokius kaip pupelės, lęšius, ir sojos produktus (pvz.: tofu), kurie taip pat yra turtingi baltymų šaltiniai.
Vitaminas E Vitaminas E yra galingas antioksidantas, kuris padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso, galinčio pažeisti plaukų folikulus ir lėtinti jų augimą. Didelis vitamino E kiekis yra avokaduose, riešutuose (pvz.:migdoluose) ir saulėgrąžų sėklose. Įtraukite šiuos produktus, kad geriau maitintumėte plaukus iš vidaus. Be to, galite naudoti vitaminu E praturtintus plaukų priežiūros produktus, kad papildomai stiprintumėte plaukų sveikatą.
Vitaminas C Vitaminas C yra būtinas kolageno, svarbiausio plaukų sveikatos komponento, sintezei. Jis taip pat padeda absorbuoti geležį, mineralą, kuris yra būtinas stipriems plaukams. Į savo dietą įtraukite daugiau citrusinių vaisių, tokių kaip apelsinai ar greipfrutai, taip pat uogų, kurios yra ne tik skanios, bet ir turtingos vitamino C. Šios maisto medžiagos padės palaikyti sveiką galvos odą ir skatins plaukų augimą.
Hidratacija ir streso valdymas Vandens vartojimas yra gyvybiškai svarbus viso organizmo, įskaitant plaukus, sveikatai. Gerkite mažiausiai 8 stiklines vandens per dieną, kad užtikrintumėte tinkamą hidrataciją, būtiną normaliam plaukų augimui. Be to, tinkamas streso mažinimas taip pat yra svarbus plaukų sveikatai, jeigu kalbėti apie gyvensenos pokyčius. Praktikuokite streso valdymo metodus, pavyzdžiui, jogą, meditaciją ir užsiimkite reguliariu sportu, kas padės mažinti streso lygį ir palaikyti gerą plaukų būklę.

Pabaigai

Netinkama priežiūra gali privesti prie nemažai plaukų problemų, todėl labai svarbu mokėti tinkamai rūpintis jų sveikata ir grožiu.Tikimės, jog šis straipsnis padėjo jums šiek tiek pakeisti požiūrį į plaukų priežiūrą ir suteikė naudingų patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti plaukus, kad jie išliktų stiprūs, sveiki ir žvilgantys.

Dalintis įrašu

Rašyti komentarą

* Vardas
* El. paštas Nebus matomas
   Svetainė (url su http://)
* Komentaras
Įvesti kodą