PLEISKANOS. KADA ODA SAUSA, O KADA REIKIA GYDYTI?
       0 Kometarai
PLEISKANOS. KADA ODA SAUSA, O KADA REIKIA GYDYTI?

Susidūrimas su galvos odos pleiskanomis yra itin nemaloni patirtis. Jau nekalbant apie tai, jog estetinis vaizdas nedžiugina, ženkliai nemalonesnis yra nuolatos jaučiamas diskomfortas, niežulys ar net paraudimas. Iš tikrųjų, kada pleiskanas dar galima toleruoti, o kada reikėtų dėl to sunerimti?

Sausa galvos oda

Dermatologai teigia, kad tai nėra niekaip susiję su bendra higiena. Odos pleiskanojimas kartais gali būti visai natūralus odos atsinaujinimo procesas, kuris tam tikru metu gali pasireikšti kiek intensyviau. Arba tais atvejais, kurių viso kūno oda yra itin sausa ir linkusi pleiskanoti, galvos oda, tikėtina, taip pat. Tai neretai pasireiškia ir tam tikru sezoniškumo metu, dažniausiai prasidėjus patalpų šildymo sezonui. Taip pat jų atsiradimą neretai lemia ir netinkamai pasirinktos plaukų priežiūros priemonės. Tačiau tokiais atvejais, kuomet pleiskanos atsiranda dėl odos išsausėjimo ar dėl kitų išorinių veiksnių, jos būna smulkios ir sausos. Žinoma, bet kokiu atveju greičiausiai su odos pleiskanojimu atsiras ir kiti lydintys nemalonūs pojūčiai, kaip niežulys ir diskomfortas.

Tačiau tokios pleiskanos nėra pats blogiausias scenarijus, o ir atsikratyti šio nemalonumo pavyks žymiai greičiau, be didelių papildomų pastangų. Mūsų oda nuolat regeneruoja, o negyvos odos ląstelės pasišalina, todėl galvos oda jokia ne išimtis. Visi šie procesai vyksta ir galvoje. Tik plaukai neleidžia toms ląstelėms pasišalinti taip paprastai, kaip nuo kūno, todėl jos kaupiasi ir vėliau pasireiškia intensyvesniu pleiskanojimu. Tam gali pagelbėti dažnesnis galvos trinkimas, jeigu tai darote rečiau, taip pat dažnesnis galvos odos šukavimas. Tik labai svarbu tinkamai nustatyti priežastį.

Kada reikėtų sunerimti?

Pleiskanos, žinoma, gali būti ir genetiniu pagrindu ar dėl alergijų. Tačiau su pleiskanojimu yra susijusios dar keletas priežasčių, kurios jau nėra tokios nekaltos ir nekenksmingos. Viena iš tokių, labiausiai nemalonių – tai odos grybelis arba pernelyg didelis riebaluotumas. Iš tiesų šios dvi priežastys, galima sakyti, netgi yra tarpusavyje susijusios. Būtent grybelio bakterijos minta riebalais, kuriuos natūraliai išskiria galvos oda. Iš esmės, riebios odos nereikėtų ignoruoti, nes vykstant riebalų skaidymo procesams, pasekmės gali baigtis net odos uždegimu.

Būtent dėl šių priežasčių atsiradusios pleiskanos būna itin didelės, riebios, gali atsirasti rausvos dėmės galvoje, jaučiasi šių vietų sudirgimas, skausmas. Ir tai nėra niekaip susiję su plaukų ar odos tipu. Tai gali nutikti bet kuriam žmogui, todėl vienas iš pačių svarbiausių dalykų – tinkama diagnozė ir priemonės.

Vienas iš pirmųjų požymių, kad jūsų galvos odoje yra pleiskanų – tai niežulys. Ir čia svarbu konstatuoti jų atsiradimo priežastį. Nepainiokite pleiskanojimo dėl elementaraus sausumo ar išorinio poveikio su pleiskanojimu, kuriam gali prireikti net gydymo. Jeigu pastebite, jog pleiskanos pas jus atsiranda periodiškai ir paprastai išnyksta, atraskite to priežastį. Galbūt šiuo periodu jums pakaks tiesiog labiau palepinti galvos odą drėkinamaisiais produktais.

Tačiau neignoruokite, jeigu jaučiate, jog oda tikrai pleiskanoja nenormaliai, atsiranda pažeistos odos vietos, paraudimas ar net opos. Tai gali rodyti uždegiminę odos būklę, kuri dar vadinama seborėjiniu dermatitu. Jis taip pat pasireiškia tarsi riebių žvynelių pavidalo pleiskanomis. Ypatingai, jeigu tai užsitęsė, geriausia kreiptis į dermatologus. Jokiu būdu nedelskite besigydydami savarankiškai.

Pleiskanų gydymas

Pasitvirtinus tokiai diagnozei, rekomenduojama rinktis priemones, kuriose yra antiseborėjinių bei priešgrybelinių ingredientų. Tai gali būti cinkas, selenas, tačiau venkite itin agresyviai veikiančių preparatų, kurie ne itin draugiškai gali paveikti jūsų plaukų folikulus. Stebėkite, ar problema negilėja, o gydymas gali pareikalauti nemažai laiko ir kantrybės.

Pleiskanojimo simptomus gali sušvelninti ir natūralūs eteriniai aliejais, tik svarbu žinoti kokie. Ir čia tikriausiai dar iš savo senelių tekę girdėti apie rozmarino ar žaliosios arbatos teigiamą raminamąjį poveikį mūsų odai. Jie iš tiesų pasižymi puikiomis antiseptinėmis bei antimikrobinėmis savybėmis ir veikia priešuždegimiškai. Be to, nereikia baimintis, nes šių preparatų neįmanoma padauginti ar jais pakenkti. Dėl švelnaus jų poveikio galima naudoti ilgą laiką, o jeigu reikalinga – ir nuolatos. Galima rinktis ir produktus, kurie savo sudėtyje turi šių eterinių aliejų.

Svarbiausia, tinkamai prižiūrėkite savo galvos odą, pakankamai drėkinkite, dažniau šukuokite, stimuliuokite galvos odą. Bent kartą per savaitę atlikite švelnų galvos odos šveitimą specialiais kosmetikos produktais. Naudokite šampūną nuo pleiskanų ar sudėtyje turinčių ingredientų, kurie skaido riebalus. Jeigu reikalinga, kurį laiką naudokite gydomąjį plaukų šampūną bei kitus produktus, kuriuos paskyrė dermatologas. Ir jūs vėl galėsite džiaugtis sveika galvos oda bei plaukais!

MES REKOMENDUOJAME

Šampūnas nuo pleiskanų_beauty24.lt

PARDUOTUVĖ

Dalintis įrašu