Kokia yra geriausia priemonė nuo plaukų slinkimo?
       0 Kometarai
Kokia yra geriausia priemonė nuo plaukų slinkimo?

Plaukų slinkimas yra dažna ir kartais stresą sukelianti būklė, kuri gali būti susijusi su paveldimumu, vaistais ar sveikatos problemomis. Jis gali paveikti tiek vyrus, tiek moteris. Šis sutrikimas gali išsivystyti dėl įvairių priežasčių. Tačiau, nepaisant šios gąsdinančios diagnozės, plaukų slinkimo sustabdymui dabar yra gana nemažas priemonių pasirinkimas, tokių kaip DSD Deluxe, tad apie jas ir kalbame žemiau.

Plaukų slinkimo priežastys gali būti įvairios

Plaukų slinkimas gali būti susijęs su įvairiais veiksniais, tokių kaip genetika, amžius, hormonai, stresas ar ligos. Tačiau, vienas iš svarbiausių veiksnių yra mityba. Plaukams augti ir būti sveikiems reikia įvairių maistinių medžiagų, kurios gali būti gaunamos iš suvartojamo maisto arba maisto papildų. Kai kurių maistinių medžiagų trūkumas gali prisidėti prie plaukų slinkimo ar plonėjimo. Todėl svarbu užtikrinti optimalų jų suvartojimą ir vengti galimų deficitų. 

Be to, ypač svarbu suprasti priežastį, dėl kurios jus kamuoja ši problema. Priežastis gali nustatyti tiek dermatologas, tiek šeimos gydytojas. Tad, būtinai apsilankykite pas specialistą tam, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė. Plaukų slinkimas gali būti simptomas ligos, apie kurią galbūt nieko nenutuokiate.

Vitaminai ir mineralai, kurie gali padėti sumažinti plaukų slinkimą

B grupės vitaminai. B grupės vitaminai yra svarbūs plaukų sveikatai ir augimui, nes jie dalyvauja baltymų ir lipidų metabolizme, kurie sudaro plauko šerį. B grupės vitaminų trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą arba lėtinti jų augimą. B grupės vitaminai apima B2, B7, B9 ir kobalaminą (B12).

Vitaminas C. Vitaminas C yra stiprus antioksidantas, kuris turi kelias svarbias funkcijas, tokias kaip:

  • padeda formuoti kolageną - baltymą, kuris reikalingas plaukams augti;
  • padeda absorbuoti geležį - mineralą, kuris taip pat yra būtinas plaukų augimui;
  • padeda apsaugoti plaukus nuo oksidacinio streso ir pažeidimų.

Vitaminas D. Jis yra it hormonas, kuris reguliuoja daugelį procesų organizme, įskaitant plaukų augimą. Vitaminas D padeda skatinti augti naujus plaukų folikulus ir palaikyti jų aktyvumą. Vitamino D trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą arba alopeciją - autoimuninę ligą, kuri sukelia plaukų slinkimą mažais plotais. 

Geležis. Geležis yra mineralas, kuris padeda pernešti deguonį į ląsteles, įskaitant plaukų folikulus. Geležies trūkumas gali sukelti anemiją - būklę, kai kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių, kurie neša deguonį. Anemija gali būti viena iš plaukų slinkimo priežasčių.

Cinkas. Tai yra mineralas, kuris atlieka daugybę funkcijų organizme, įskaitant plaukų augimą. Cinkas padeda reguliuoti hormonus, kurie gali turėti įtakos plaukų augimui ir ypač jų slinkimui bei lūžinėjimui. Cinkas taip pat padeda palaikyti plaukų folikulų sveikatą ir apsaugoti juos nuo uždegimo ir infekcijų.

DSD deluxe. Be prieš tai minėtų mineralų ir vitaminų vartojimo, galite apsvarstyti DSD deluxe prekės ženklo produktus. DSD deluxe yra žinomas gamintojas, kuris specializuojasi plaukų ir odos priežiūros produktų gamyboje. Jų siūlomos plaukų priežiūros priemonės yra praturtintos naujausios kartos aktyviais ingredientais, kurie pagerina plaukų ir odos sveikatą bei grožį.

Natūralios priemonės ir procedūros plaukų slinkimo mažinimui

Galvos masažas. Galvos masažas, kurį galima derinti su plaukams naudingais aliejais ir kaukėmis, stimuliuoja galvos odą ir gali pagerinti plaukų storį. Manoma, kad tempimas masažuojant skatina plaukų augimą ir storį dermos papilės ląstelėse, kurios yra plauko folikulo apačioje. Šios ląstelės atlieka svarbų vaidmenį plaukų formavime, augime ir slinkimo bei atsinaujinimo cikle.

Alavijo gelis. Alavijo gelis jau seniai naudojamas gydyti plaukų slinkimą. Jis taip pat ramina galvos odą ir maitina plaukus. Jis gali sumažinti pleiskanas ir atblokuoti plaukų folikulus, kurie gali būti užkimšti pertekliniais riebalais.

Kokosų aliejus. Kokosų aliejus turi daug lauro rūgšties, kuri gali prasiskverbti į plauko šerį ir sustiprinti jį iš vidaus. Kokosų aliejus taip pat turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių, kurios gali apsaugoti galvos odą nuo infekcijų.

Žuvų taukai. Žuvų taukuose yra gausu omega-3 riebiųjų rūgščių, kurios gali pagerinti plaukų augimą ir bendrą jų sveikatą. Omega-3 riebiosios rūgštys padeda uždegimui, sausumui ir pažeidimams galvos odai ir plaukams malšinti. Jos taip pat padeda skatinti kraujotaką ir deguonies tiekimą plaukų folikulams.

Ženšenis. Ženšenis yra žinomas kaip stiprus adaptogenas, kuris padeda organizmui prisitaikyti prie streso. Stresas yra viena iš dažniausių plaukų slinkimo priežasčių, todėl ženšenis gali padėti apsaugoti plaukus nuo jo neigiamo poveikio. Be to, ženšenis gali stimuliuoti plaukų folikulus ir skatinti jų augimą.

Kokios priemonės geriausiai tiktų spręsti jūsų plaukų slinkimo problemą tiksliau galėtų atsakyti dermatologas. Prieš renkantis priemones, būtinai su juo aptarkite vis detales.

Dalintis įrašu