MIEGATE ŠLAPIAIS PLAUKAIS – KENKIATE SAVO PLAUKAMS
       0 Kometarai
MIEGATE ŠLAPIAIS PLAUKAIS – KENKIATE SAVO PLAUKAMS

Yra labai daug moterų, kurios savo plaukus plauna ryte, nors ir kaip anksti tenka dėl to atsikelti. Mėgstančios nešioti palaidus plaukus, gali daryti tai nors ir kasdien. Ir pagrindinė priežastis, kurią jos įvardija – noras, kad plaukai visada atrodytų nepriekaištingai. Tačiau gražūs ir tobulai atrodantys plaukai – tai tik estetinė pusė.

Tuo tarpu yra kita dalis moterų, kurios pasiryžusios paaukoti net ir pusryčius dėl papildomų 10 minučių miego. Dėl šios priežasties ir plaukus plauna iš vakaro, neretai – prieš eidamos miegoti. Šios moterys neteikia tiek daug dėmesio į tai, kaip jų plaukai atrodo ryte, mėgsta juos surišti į uodegą ar kuodą. Todėl įvardija, kad tai yra labai patogu. Tačiau kartais sveiki plaukai – tai ne tik kokybiškas plaukų šampūnas, plaukų kaukė ar kondicionierius plaukams.

Kodėl miegoti šlapiais plaukais nerekomenduojama?

Nepriklausomai nuo to, ar svarbi plaukų išvaizda ryte, ar ne, yra kitas labai svarbus momentas – tai sveiki plaukai. O tai visiškai nesuderinama su miegojimu šlapiais plaukais. Nepaisant to, jog nuėjusios miegoti šlapiais plaukais, kartais ryte atsibundate išties nedžiuginančia šukuosena, jiems dar ir kenkiate. Šlapi plaukai žymiai labiau linkę veltis ir lūžinėti. Ne veltui šlapių plaukų nerekomenduojama net ir šukuoti, o jeigu to tikrai reikia, tai daryti su itin retomis plaukų šukomis. O nuėjus miegoti šlapiais plaukais, ryte gali tekti išties nemažai paprakaituoti, kol iššukuosite susivėlusias plaukų sruogas. Tai neabejotinai ne tik nesutaupys jūsų taip branginamo laiko, tačiau dar ir neteksite dalies savo plaukų.

Žinoma, jeigu šlapiais plaukais miegate ne pastoviai, o tik retkarčiais, didelės žalos jiems nepadarysite. Tačiau tos, kurios tai daro nuolatos,  ilgainiui galite netekti net ir savo plaukų ilgio, nes jie paprasčiausiai nutrupės. Tikriausiai tenka girdėti, jog „plaukai neauga“ arba „auga tik iki tam tikro ilgio“. Dažnas ar pastovus miegojimas šlapiais plaukais gali būti viena iš to priežasčių.

Ką daryti, jeigu vis dėlto nėra galimybės plaukus išdžiovinti?

Jeigu taip jau nutiko, kad dirbate naktinėse pamainose ar grįžtate labai vėlai ir jau nebeturite jėgų ar sąlygų plaukus išdžiovinti, bent jau nepalikite jų visiškai šlapių. Prieš einant miegoti, stenkitės kuo labiau juos nusausinti – tam puikiai tinka mikropluošto rankšluostis, kuris puikiai sugeria drėgmę. Arba bent trumpai „prapūskite“ džiovintuvu.

Dar geriau, jeigu miegą šlapiais plaukais išnaudosite plaukų atstatymui. Ištepkite juos trupučiu kondicionieriaus, idealiausia – nenuplaunamas kondicionierius plaukams ar plaukų kaukė, kurie per naktį padarys puikų darbą - t.y. gydys jūsų plaukus!

Be to, jeigu ketinate miegoti šlapiais plaukais, nepalikite plaukų palaidų. Supinkite plaukus į laisvą pynę, galite susukti aukštai į kuodą. Neįtikėtina, tačiau taip prisidėsite ne tik prie sveikesnių plaukų išsaugojimo, bet ryte atsibusite iškart su šukuosena.  

Beje, rekomenduojama miegoti ant satino, o dar geriau – šilko pagalvės užvalkalų. Šie audiniai sukelia žymiai mažiau trinties, plaukai mažiau lūžinėja, padeda išvengti sąvėlų, net jeigu miegate ir sausais plaukais. 

MES REKOMENDUOJAME

PARDUOTUVĖ

Dalintis įrašu